Elektrostymulacja niemowląt i dzieci Pabianice

Neurologopeda - Katarzyna Stalińska

Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa

Elektrostymulacja to nowoczesna metoda rehabilitacji neurologopedyczne wykorzystywana w terapii dzieci, dorosłych może być bezpiecznie stosowana u niemowląt.

Elektrostymulacja jest bezbolesna, wykonywana w pełnym komforcie psychicznym maluszka. Zabiegi prowadzone są z wykorzystaniem prądów TENS oraz EMS o niskiej częstotliwości. Celem terapii jest pobudzenie nerwów i uzyskanie skurczów określonych grup mięśniowych w celu ich usprawnienia, co pozwala na szybsze uzyskanie widocznych efektów terapii.

Kiedy elektrostymulacja jest potrzebna?

Między innymi:

- gdy Twoje niemowlę zmaga się z obniżonym bądź wzmożonym napięciem mięśniowym w obszarze orofacjalnym,

- gdy Twoje niemowlę ma problemy z karmieniem, które wynikają z nieprawidłowości motorycznych oraz mięśniowych w obszarze ustno-twarzowym - u maluszków z rozszczepami warg i podniebienia

- gdy problemem dziecka jest nadmierne ślinienie, nieprawidłowa pozycja spoczynkowa warg oraz języka (maluch śpi z uchylonymi ustami, język leży na dnie jamy ustnej lub między dziąsłami/zębami)

Elektrostymulacja niemowląt i dzieci Pabianice - logopeda Katarzyna Stalińska Elektrostymulacja niemowląt i dzieci Pabianice - logopeda Katarzyna Stalińska Elektrostymulacja niemowląt i dzieci Pabianice - logopeda Katarzyna Stalińska